منصور در ماسال اکران می شود

منصور در ماسال اکران می شود

فیلم دفاع مقدسی “منصور” که روایتگر دلاوری‌های شهید منصور ستاری است روز چهارشنبه ۱۷ آذرماه جاری در رستوران سلطان (هتل یاری) ماسال اکران می‌شود.

به گزارش ماسال نیوز؛ فیلم منصور روایتگر بخشی از داستان زندگی شهید ستاری و طراحی و تولید نخستین جنگنده کاملا ایرانی است که در آن بخش‌های ناگفته‌ای از هشت سال دفاع مقدس به تصویر کشیده شده است.

سینما مردم ماسال اعلام کرد علاقه‌مندان به تماشای این فیلم می‌توانند برای تهیه بلیط به رستوران سلطان (تالار یاری) واقع در خیابان شهید یعقوبی ماسال و روبروی ایستگاه ماسال به شاندرمن _ فروشگاه حقیقت مراجعه کنند.

این فیلم، چهارشنبه ۱۷ آذرماه ساعت ۱۹:۳۰ در محل تالار رستوران سلطان (هتل یاری) به نمایش در می‌آید.

بسیاری بر این باورند که پس از فیلم سینمایی «چ» اثر ابراهیم حاتمی کیا درباره شهید مصطفی چمران و «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمدحسین مهدویان با محوریت شخصیت و جایگاه حاج احمد متوسلیان، اکنون «منصور» نیز یکی از فیلم‌های ساخته‌شده در اواخر دهه نود سینمای دفاع مقدس ایران به شمار می‌رود که بخشی از زندگی شهید منصور ستاری، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال‌های پایانی جنگ تحمیلی را روایت می‌کند. در داستان این قهرمان صحبت از شخصیتی برجسته است که در اوج محدودیت‌های مختلف، صنعت هوایی کشور را به سمت رشد و شکوفایی هدایت کرد و صفحه باشکوه دیگری را در کتاب تاریخ دفاع مقدس گشود.

به گفته منتقدان سینما هم، در این فیلم، شهید ستاری توانست تا حد زیادی نیروی هوایی را ساماندهی کند و فیلم هم دقیقا نمایشگر همین تلاش است. روایت این تلاش به کمک «سیاوش سرمدی» مستندساز انجام شده است، مردی که پیش‌تر مستندهای سیاسی متعددی ساخته و گزینه مناسبی برای ساخت فیلم منصور به نظر می‌آید.

در این فیلم، محسن قصابیان نقش شهید ستاری را ایفا می‌کند و لیندا کیانی، مهدی کوشکی، حمیدرضا نعیمی، کیومرث مرادی، علیرضا زمانی‌نسب، سید جواد هاشمی، و قاسم زارع دیگر بازیگران این فیلم هستند.

گفتنی است از آنجا که شهرستان ماسال هم اکنون فاقد سینمای فعال  است، این فیلم به کمک عمار یار و سینما مردم ماسال در محل تالار رستوران سلطان (هتل یاری) به مدیریت ذکریا پوریوسف به صورت یک حرکت مردمی به نمایش درمی‌آید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*