علی فاضلی:گرانی‌های اخیر توجیه اقتصادی ندارد

رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: بسیاری از افزایش قیمت‌ها در بازار علت اقتصادی ندارد بلکه عامل اصلی این گرانی‌ها ناشی از تبلیغات روانی و شایعه‌ها است.

“علی فاضلی:گرانی‌های اخیر توجیه اقتصادی ندارد”

به گزارش ماسال اصناف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در مصاحبه با رادیو افزود: برای کاهش فشار اقتصادی به مردم باید جو روانی در جامعه به شکل صحیح مدیریت شود.

وی گفت: نوسان‌های نرخ ارز منجر به افزایش قیمت ها می‌شود و شکی در این قضیه نیست. رئیس اتاق اصناف ایران گفت: کالاهای راهبردی، سبد خانوار و مواد اولیه با نرخ ارز رسمی چهار هزار و ۲۰۰ تومانی خریداری می‌شود بنابراین نباید شاهد افزایش قیمت در این نوع کالاها بود. وی افزود: کارخانه‌های تولیدی با توجه به اختصاص ارز دولتی نباید افزایش قیمت را بدون تائید نهادهای ذی‌ربط و دست‌اندرکاران لحاظ کنند.

فاضلی بیان داشت: نرخ کالاهای اساسی بدون تغییر باقی مانده است اما تولیدکنندگان داخلی قیمت برخی از کالاها و خدمات را بدون تائید نظر دستگاه‌های کنترلی و نظارتی افزایش داده‌اند که بدون شک با آنان برخورد خواهد شد. وی یادآورشد: افزایش نرخ ارز در کانال غیر‌رسمی بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد از این رو ضرورت دارد به صورت جدی با این پدیده برخورد شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*