دولت چاره‌ای جز اجرای این طرح نداشت

وزیر صنعت، معدن و تجارت : دولت چاره‌ای جز اجرای این طرح نداشت

تخلفات را از طریق تلفن ١٢۴ اطلاع دهید

?وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه ظرفیت بازرسی در بازار کالاهای اساسی ۱۰۲ برابر شده و تعداد بازرس‌های وزارت صمت از ۷۰۰۰ نفر نیز فراتر رفته است، تاکید کرد که کمبودی به لحاظ موجودی کالاها (به‌ویژه در مورد روغن) نخواهیم داشت؛ ضمن اینکه در حوزه قیمت و عرضه کالاها نظارت‌ها طی دو مرحله صورت خواهد گرفت.

?به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از ایسنا، سیدرضا فاطمی امین- وزیر صنعت، معدن و تجارت- در رابطه با بحث‌های چند روز اخیر پیرامون قیمت اقلام کالایی و افزایش آن‌ها، میزان عرضه در بازار و نحوه بازرسی‌ها در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری پنجشنبه شب توضیحاتی داد.

?وی در ابتدا ضمن تاکید براینکه به لحاظ موجودی کالاها کمبود نداریم، اظهار کرد: روزانه قریب به ۴۰۰۰ تن مصرف روغن در کشور است. روز گذشته نیز همین میزان (۴۰۰۰ تن) روغن تولید شده و روز جمعه ۳۵۰۰ تن تولید خواهد شد. این میزان در اولین روز از هفته پیش‌رو (شنبه) به ۵۰۰۰ تن نیز خواهد رسید.

?وی اشاره کرد: روز پنجشنبه در یکی از استان‌های شمالی در انباری ۲۰۰۰ تن روغن معادل نصف مصرف یک روز کل کشور کشف شد. متاسفانه ۸۵ درصد روغن از خارج از کشور تامین می‌شود و در حقیقت واردکننده روغن هستیم که بایستی این موضوع اصلاح شود. فاطمی امین ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی در چند روز گذشته ۸۰ هزار تن روغن روغن به شرکت‌های تولیدی تخصیص داده است. براین اساس تمام کارخانه‌های تولیدی، روغن خام در اختیار دارند و به هیچ عنوان در رابطه با ذخایر روغن خام و روغن تصفیه و بسته‌بندی شده دچار مشکل نیستیم. البته ممکن است چند روزی کمبود روغن و اختلال داشته باشیم، اما به سرعت برطرف خواهد شد.

?فاطمی‌امین تصریح کرد: یک شرکت به اسم بازرگانی دولتی ایران، تا زمانیکه برای واردات روغن ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کرد، بصورت انحصاری روغن وارد کرده و آن را تخصیص داده است؛ البته که این شیوه یک انحصار دولتی است و اتفاق خوبی نیست‌؛ بنابراین از جمله تغییراتی که با اجرای این طرح رخ می‌دهد، خروج دولت از کسب‌وکار مردم است. این شرکت در اواخر فروردین ماه امسال ۱۲۰ هزار تن روغن و در چند روز گذشته ۸۰ هزار تن روغن واردکرده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*