بررسی مسیرهای منتهی به ماسال ویژه‌ی گردشگران

ماسال یکی از غربی ترین شهرستانهای استان گیلان است.

اگر تصمیم سفر به ماسال دارید و برای این موضوع برنامه ریزی می کنید این مقاله را مطالعه کنید تا بهترین و نزدیکترین و شاید زیباترین مسیر را انتخاب و از آن لذت ببرید.

“بررسی مسیرهای منتهی به ماسال ویژه‌ی گردشگران”

 علاقه مندان به سفر به ماسال جهت دریافت کامل درباره جاذبه های گردشگری ماسال، مسیرهای مختلف ماسال، نحوه رزرو مکان های اقامتی ( از هتل تا کلبه چوبی در ماسال) می توانند از طریق شماره تلفن ۰۹۱۱۶۹۵۶۵۴۹ با راهنمای گردشگری شهرستان ماسال تماس بگیرند.

اگر از استانهای جنوبی استان گیلان مثل تهران ، قم،سمنان واصفهان و فارس و … هستید؛ بهترین راه عبوری همان اتوبان قزوین به رشت و بعد به ماسال است.

در این راه ورود به شهر رشت الزامی نیست. قبل از ورود به رشت از سمت امامزاده هاشم (ع) (کمی بعد از پلیس راه رشت) در جاده سراوان ادامه مسیر دهید تا بدون ورود به فومن و تولم شهر و صومعه سرا به ماسال برسید .

این جاده در مناطقی دو طرفه و در بعضی جاها نیز اتوبان می باشد.

با توجه به تردد ماشینهای سنگین ترانزیتی و حمل و نقل در مسیر؛ از سرعت غیرمجاز و سبقت‌های ناگهانی پرهیز کنید. ( هر چند پلیس راه آماده تادیب رانندگان خاطی خواهد بود!)

آسفالت مسیر تقریبا مطلوب است.

کمی بعد از ورود به جاده سراوان؛ سمتِ چپِ شما موزه ی بزرگ گیلان شناسی قرار دارد که در فرصت مناسب بازدید از آن را فراموش نکنید.

اما اگر از استان‌های غربی گیلان مثل اردبیل، آذربایجان و … به سمت ماسال می‌آیید، ورود شما از آستارا به این استان زیبا خواهد بود. اتوبان آستارا به سمت ماسال از شهرها و شهرک‌های متعدد می گذرد.

به نقشه زیر دقت کنید:

این مسیر شامل مناطق تاریخی و ساحلی بسیاری است.

باغهای متعدد کیوی هم چشم‌های مشتاق شما را نوازش خواهند داد.

ساحل گیسوم با آوازه ای بلند، قصد فریب شمارا دارد ولی یادتان باشد ماسال چیز دیگریست!

 علاقه مندان به سفر به ماسال جهت دریافت کامل درباره جاذبه های گردشگری ماسال، مسیرهای مختلف ماسال، نحوه رزرو مکان های اقامتی ( از هتل تا کلبه چوبی در ماسال) می توانند از طریق شماره تلفن ۰۹۱۱۶۹۵۶۵۴۹ با راهنمای گردشگری شهرستان ماسال تماس بگیرند.

ولی اگر از استان و شهرهای شرقی و حتی از سمت فیروزکوه و چالوس به سمت گیلان و ماسال می‌آیید، لاهیجان، آستانه اشرفیه و کوچصفهان شهرهایی هستند که از کنار آنها عبور و به رشت می‌رسید.

از کمربندی شهر باران (رشت) تردد نمایید. (پل جانبازان تا یخ سازی)

بعد از راه پسیخان و تولم شهر به سمت ماسال رهسپار خواهید شد.

این مسیر اغلب اتوبان است ولی به علت مراکز خدماتی حومه رشت شلوغ می باشد. پس رانندگی با احتیاط لطفا.

ماسال را برای یکبار مسافرت انتخاب نکنید. این کار جفای به خودتان است. بارها باید افسانه ماسال را گوش داد چون هر بار جادوی تازه ای برای شنیدن و دیدن دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*