بازدید گردشگران از غار شگفت‌انگیز «آویشو»

سیدنظام عبدالحسین‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار
فارس، با اشاره به اینکه شاندرمن یکی از شهرهای گردشگرپذیر غرب گیلان است، اظهار کرد: شاندرمن در ۵۰ کیلومتری مرکزی گیلان و چهار کیلومتری ماسال قرار دارد.

وی، شاندرمن را دارای سه بخش جلگه‌ای، کوهپایه‌ای و کوهستانی دانست و تصریح کرد: شاندرمن دارای ییلاقات بسیار زیبا و دلنواز است و مردم خونگرم، ولایت‌مدار و مهمان‌نواز دارد.

شهردار شاندرمن با اشاره به اینکه قبل از آغاز سال جدید ستاد تسهیلات خدمات سفر به ریاست فرماندار ماسال برگزار شد، تصریح کرد: در این ستاد تمهیدات لازم برای پذیرایی مطلوب از مهمانان اندیشیده شد.

این مسئول، ایجاد فضای سبز و افزایش سرویس‌های بهداشتی در شهر شاندرمن را از جمله اقدام‌ها عنوان کرد و گفت: در مدت تعطیلات نوروز تلاش شده تا بهترین خاطرات برای مهمانان شاندرمن رقم بخورد.

عبدالحسین‌زاده با بیان اینکه استقبال مسافران و گردشگران نوروزی از شاندرمن ماسال بسیار خوب بوده است، خاطرنشان کرد: طبیعت بکر و ییلاقات شاندرمن مورد استقبال مسافران گرفته است.

وی به روز طبیعت اشاره کرد و یادآور شد: امروز بسیاری از گردشگران پایان تعطیلات نوروز را در شاندرمن می گذرانند و از طبیعت سبز آن بهره‌مند می‌شوند.

شهردار شاندرمن متذکر شد: امیدواریم گردشگران با حفظ طبیعت بکر و سبز شاندرمن روز طبیعت خوبی را سپری کنند.

ماسال دارای بالغ بر ۱۷ غاز بزرگ و کوچک است که بزرگ‌ترین غار گیلان به نام «آویشوی» با ارتفاع یک‌هزار و ۳۰۰ متری از سطح دریا در بین مناطقی مانند تایی‌بنه، انده چو و خماسون در بستر دره‌ای کم آب در حوزه جغرافیایی بخش شاندرمن قرار دارد.

این غار بی‌نظیر مقصد به بسیاری گردشگران و مسافران در طول سال بوده و قندیل‌های آن و مناظر بکر و تماشای داخل غار هر بیننده‌ای را شگفت‌زده می‌کند.

انتهای پیام/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*